Арматура у Києві
Арматура відіграє ключову роль у будівництві. Вона відповідає за міцність і стійкість конструкцій, що зводяться, їх надійність. Вибір та застосування такого роду стрижнів потребує певних знань. Адже від їхніх параметрів залежить ступінь стійкості споруд до різних дій.
Переваги застосування арматури в залізобетонних конструкціях
Арматурні прути є незамінними елементами залізобетонних будов. Адже незважаючи на те, що бетон має високу міцність, при виникненні зусиль на розтягнення – він може тріснути та зруйнуватися.
Саме тому при заливці в його основу додають армуючий каркас. У ньому арматура ціна якої не досягає надто високих показників – утворює просторову сітку. Остання допомагає зберегти характеристики міцності бетону. І рівномірно поширює навантаження, що діють у всіх напрямках.
Крім того, конструктиви укріплені арматурою:
- Збільшують міцність будівель. Бетон посилений арматурою – краще виносить дію навантажень, зберігає цілісність під час експлуатації.
- Мають триваліший термін служби. Стрижні захищають залізобетон від утворення тріщин, розломів. Збільшуючи цим тривалість роботи несучих елементів.
- Підвищують стійкість до різноманітних деформацій. Наприклад, у зонах з високою сейсмічною активністю – арматура підвищує стійкість будівлі до землетрусів. Зменшує ризик його падіння.
- Знижують підсумкові витрати на капітальне будівництво.Арматура ціна за метр якої невисока – дозволяє створювати легші, але при цьому не менш міцні об'єкти за меншу ціну.
Ключові характеристики та розміри арматури?
Арматура буває різною. Основне її розподіл починається з визначення матеріалу основи. Так сьогодні покупцям доступна:
- Арматура металева. Виконується із чорної або нержавіючої сталі. Має високу міцність, довговічність. Вважається найширше використовуваним типом. Ціна на арматуру металеву залишається оптимальною для більшості покупців.
- Композитна арматура. Виготовляється з вуглецевих або скляних волокон. Має невелику вагу і чудово протистоїть корозійним процесам. Однак є менш міцною, ніж сталевий підвид. Тому не використовується у перекриттях та інших спорудах із високим тиском на вигин.
Далі класифікація ведеться за призначенням. Тут виділяють:
- Робочу.
- Монтажну.
- Розподільну.
Арматура робоча розміщується вздовж прольотів для компенсації напруги, що розтягує.
Розподільчі стрижні необхідні для того, щоб розділяти навантаження між робочими прутами. Для цього робоча арматура перев'язується розподільчою. Крім розподілу, цей вид армування ще й не допускає зміщення елементів при заливці бетону.
Арматура ж монтажна – з'єднує робочу та розподільну. Утримує їх у точному розташуванні.
Сам профіль може бути: гладким або рифленим.
Пруток з гладкою та рівною поверхнею беруть для малонавантажених конструкцій.
У свою чергу, виступи на рифленій основі – збільшують зчеплення з бетонним розчином. А тому підходять ребристі елементи для навантажених місць – колон, балок тощо.
Звернемо увагу, що вартість арматури також формується показниками її діаметра. Ходовими вважаються значення 6 мм, 8 мм і 12 мм. При цьому, чим товстішою буде арматура, тим міцніше вийде будова.
Як правильно укладати арматуру?
Перед тим як розпочати укладання прутів, потрібно заздалегідь створити проект. І ретельно продумати у ньому всі етапи монтажу.
Безпосереднє встановлення починається з нарізки арматури на певні відрізки. Потім каркас поміщають у потрібну зону, при необхідності перев'язують. Наприкінці виконується заливка бетону.
Де вигідно купити арматуру в Києві?
Купити арматуру за ціною від виробника ви зможете у нас на майданчику. Інтернет-магазин Будсклад пропонує покупцям найкращі умови співпраці.
Для замовлення вам потрібно просто натиснути на відповідний товар і перейти до оформлення. А доставку по місту та області ми виконаємо самостійно. На балансі нашої компанії авто різної вантажопідйомності. Тому ми легко забезпечимо вас усім необхідним.