Фанера у Києві
Нинішній ринок пропонує велику різноманітність пиломатеріалів, які можуть на рівних використовуватись у тій чи області. До недорогих та популярних розхідників відносяться: ОСБ, ДСП, МДФ, лист фанери. Остання багато в чому вирізняється покращеними характеристиками, про які ми далі й поговоримо.
Переваги фанери перед іншими листовими матеріалами
Спочатку, конкретніше розберемося як виробляється і що є основою. Фанера лист – це багатошаровий матеріал із тонких листів деревини (шпону), склеєних під високим тиском.
Кожен шар у ній покладений з напрямком волокон, що чергується, і може становити 90 градусів, тобто прямий кут. Завдяки цьому плита набуває високої міцності, стійкості до деформування.
Від ряду схожих товарів лист фанери ціна якого доступна кожному - відрізняється за багатьма показниками. Дана продукція:
- Довговічніший і витриваліший. Описана вище структура надає фанері підвищеної стійкості, яка явно краще, ніж у плит зі стружки, тріски.
- Простіше в обробці. Деревностружкові плити вважаються м'якшими і крихкими. При розрізанні чи висвердлюванні – вони гірше зберігають структуру, руйнуючись згодом. Вирішивши купити лист фанери, ви зможете бути впевненими в тому, що основа не розшарується при вбиванні цвяха/вкручування шурупа.
- Легше за вагою. Листи фанери набагато легші, ніж, наприклад - ДСП або ОСБ. Вони зручніше переносяться, транспортуються.
- Найстійкіше до вологи. Стійкість до води у розхідника зі шпону значно вища, ніж у аналогів. Плити виконані з деревних волокон – швидше набухають та розширюються. І як наслідок, стають важчими та менш безпечними.
- Краще виглядає. При використанні якісного зрізу дерева, фанерний лист виглядає значно ефектніше, ніж прості спресовані панелі з дрібних елементів.
Різновиди типів та розмірів фанери
Фанера купити яку можна у нашому інтернет-маркеті Будсклад – ділиться на такі типи:
- ФК. Це фанера для виготовлення якої використовується карбомідний клей. Рівень вологостійкості цього підтипу достатньо лише для проведення внутрішніх оздоблювальних робіт (обшивки стін, підлоги).
- ФСФ. Тут плиту з'єднують за допомогою фенолформальдегідних смол. Отриманий елемент має підвищену вологостійкість, якість і міцність. Застосовується для різних процесів.
- Ламінована (ФОФ). Є спеціальним підвидом, який проходить процедуру ламінування (покриття високоміцним папером/плівкою). Добре протистоїть волозі. Оптимальний для вуличних робіт.
Іншим параметром від якого залежить ціна фанери та варіанти експлуатації – стає товщина. Чим вищим буде її показник, тим більше навантаження витримає зразок. Але врахуйте, що в цьому випадку страждає на гнучкість будматеріалу.
Мінімальна товщина становить 3 мм, а максимальна – 40 мм. Найбільш ходовими стали значення 12 мм і 18 мм. Їхні клієнти беруть для загальних будівельних завдань. А листи понад 21 мм вже використовуються для місць з інтенсивними навантаженнями (перекриття, підлоги, сходи).
Рекомендації щодо застосування фанери
Кріпити матеріал слід на решітку або заздалегідь підготовлену основу. Для приєднання листів майстра беруть: цвяхи, шурупи або саморізи. Довжина кріплення повинна перевищувати товщину фанерної плити в кілька разів.
Під час монтажу листа на підлогу або стіну всередині кімнат – залишайте зазор 2-3 мм. На вулиці ж проміжок має становити 3-5 мм. Такий просвіт дасть плиті запасну відстань на розширення (під впливом тепла та вологи).
Як купити фанеру в Києві за вигідними цінами?
Найкращі умови для замовлення будівельних матеріалів пропонує онлайн-платформа Будсклад. У нас фанера ціна якої формується виробником – відповідає всім нормативним вимогам та правильно зберігається на складах.
Щоб купити плиту – перейдіть на сайт та клацніть на потрібну позицію. А про швидку доставку до потрібного місця ми подбаємо самі. Оплату приймаємо на вибір – готівкою при отриманні або за реквізитами IBAN.