Одним з найбільш популярних видів робіт у сучасному будівництві є фінішне вирівнювання поверхні стін – так звана безпіщанка, тобто заповнення мікронерівностей поверхні тонкозернистим матеріалом на гіпсовій основі. Матеріал, який використовується для проведення цього виду робіт, називається сатенгіпс (сатен-тонкий, тонкозернистий). Сатенгіпс EUROGIPS SATEN поєднує в собі всі переваги цього типу будівельних сумішей – білий колір, пластичність, легкість у нанесенні та обробці.
Характеристики та приготування гіпсової шпаклівки в Києві
Сатенгіпс EUROGIPS SATEN – суха будівельна суміш на основі природного гіпсу з додаванням пластифікаторів, що уповільнюють процеси схоплювання та підвищують пластичність готової розчинної суміші. Використовується для чистового вирівнювання поверхонь стін і стель з гіпсокартонних листів, гладкого та пористого бетону, по цементним та вапняним штукатуркам.
Підготовка основи
Поверхня під нанесення фінішної шпаклівки EUROGIPS SATEN повинна бути міцною, сухою, очищеною від місць з низькою адгезією – фарби, масляних плям. Для проведення якісного ремонту поверхні необхідно прогрунтувати універсальними глибокопроникаючими грунтовками. Гладкі поверхні з низьким водопоглинанням (монолітний бетон) для підвищення зчеплення необхідно обробити праймерами, що містять кварцевий пісок, наприклад, Бетоконтакт або Кварц-грунт.
Приготування суміші та нанесення
Суху суміш повільно засипають у ємність з чистою холодною водою. Для отримання розчину правильної консистенції необхідно строго дотримуватись пропорції води. На 1 літр води потрібно 1,5 кг сухої суміші. Розчинну масу перемішують вручну або за допомогою дрилі з насадкою для гіпсових сумішей на низьких обертах до отримання повністю однорідної, без грудок маси. Залишають для набрякання на 5 – 10 хвилин. Потім розчин перемішують ще раз.
Безпіщанку EUROGIPS SATEN наносять на основу за допомогою шпателя або терки з нержавіючої сталі та вирівнюють до отримання ідеально гладкої, однорідної та плоскої поверхні. Невеликі недоліки у вигляді напливів і задирок шліфуються після висихання і твердіння шару. Товщина наносимого за один прохід шару становить від 1 до 5 мм. Для захисту поверхні від тріщин, особливо в нових або схильних до усадки будинках, безпіщанку наносять на дрібноячеїсту штукатурну пластикову сітку або полотнища склотканини. Ці матеріали виконують функцію армування.
Повністю висохла та прошліфована поверхня грунтується універсальними грунтовками. Це відмінна база для остаточних оздоблювальних робіт – фарбування, обклеювання шпалерами, нанесення декоративних покриттів. Термін придатності суміші від 80 до 100 хвилин.